Coursera For Campus

بعد از شروع همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت آموزشی کورسرا در فاصله بهار تا زمستان ۹۹ به تمام دانشگاه‌های متقاضی عضویت در برنامه Coursera for Campus
را بصورت رایگان اعطاء کرد. دانشگاه علم و صنعت ایران نیز با تقاضای درخواست عضویت در این برنامه ۵۰۰ نفر ظرفیت دریافت کرد. در این مدت دانشجویان می‌توانستند از بیش از ۴۰۰۰ درس ارائه شده درس‌هایی را انتخاب کرده و پس از گذراندن درس مدرک پایان درس را بصورت رایگان دریافت کنند.
پس از اتمام دوره رایگان، شرکت کورسرا برنامه رایگانی تحت عنوان Coursera for Campus - Basic ارائه کرد که دانشگاه علم و صنعت ایران عضو این برنامه است. در این برنامه هر دانشجو می‌تواند هر سال یک درس را بصورت مجانی گذرانده و مدرک آن را دریافت کند. برای عضویت در این برنامه کافی است به آدرس زیر مراجعه کرده و با استفاده از ایمیل دانشگاه در آنجا ثبت‌نام کنید.
https://coursera.org/programs/iran-university-of-science-and-technology-on-coursera-5otso
درصورتیکه که علاقمند به گذراندن بیش از یک درس هستید، می‌توانید از طریق لینک زیر تقاضای معافیت مالی کنید. تعداد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه قبل از دوره کرونا و اخیرا از این امکان بصورت موفقیت‌آمیز استفاده کرده‌اند. این معافیت مالی هیچ ارتباطی به دانشگاه ندارد و هر کسی در دنیا می‌تواند این تقاضا را بکند.
https://learner.coursera.help/hc/en-us/articles/209819033-Apply-for-Financial-Aid-or-a-Scholarship
تایید این تقاضا معمولا ۲ الی ۳ هفته طول می‌کشد. ولی من سراغ ندارم کسی تقاضا را بصورت جدی پر کرده باشد و با درخواست او مخالفت شده باشد.
بنده اطلاع بیشتری در این زمینه ندارم.
برای گرفتن کمک می‌توانید به انجمن علمی دانشکده کامپیوتر مراجعه کنید.